Activitatea CNATDCU este organizată în cadrul a 5  paneluri pe domenii fundamentale, 35 comisii de specialitate şi 79 domenii

Cele 5 paneluri pe domenii fundamentale sunt:

Panelul I. Matematică și științe ale naturii

  1. Brînzănescu Vasile – președinte – Institutul de Matematică “Simion Stoilow” din București
  2.  Grosu Ion – vicepreședinte – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca 
  3.  Bîrlan Mirel – membru – Observatoire de Paris
  4.  Dăscălescu Sorin – membru –  Universitatea din Bucureşti
  5.  Draguț Lucian – membru – Universitatea de Vest din Timişoara
  6.  Enăchescu Cristian – membru – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi
  7.  Lupu Nicoleta – membru – Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizică Tehnică – IFT Iași
  8.  Neda Ion – membru – Technische Universität Braunschweig
  9.  Păun Andrei – membru – Universitatea din Bucureşti
  10.  Silvestru Cristian – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  11.  Zamfir Alina-Diana – membru – Universitatea “Aurel Vlaicu” din Arad

 

Panelul II. Științe Inginerești

  1.  Dubină Dan – președinte – Universitatea Politehnica Timişoara
  2.  Bădescu Mihai-Viorel – vicepreședinte – Academia Română
  3.  Teodorescu Horia-Nicolai – vicepreședinte – Universitatea Tehnică “Gheorghe Asachi” din Iaşi
  4.  Brezeanu Gheorghe – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  5.  Constantinescu Dan Mihai – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  6.  Datcu Mihai – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  7.  Pamfil Doru – membru – Academia Română-Filiala Cluj
  8.  Fetecău Cătălin – membru – Universitatea “Dunărea de Jos” din Galaţi
  9.  Georgescu Sanda-Carmen – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  10.  Grigorie Teodor Lucian – membru – Academia Tehnică Militară “Ferdinand I” din Bucureşti
  11.  Năstase Ilinca – membru – Universitatea Tehnică de Construcţii din Bucureşti
  12.  Iovu Horia – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  13.  Marșavina Liviu – membru – Universitatea Politehnica Timişoara
  14.  Miculescu Florin – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  15.  Munteanu Călin – membru – Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca
  16.  Nedevschi Sergiu – membru – Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca
  17.  Orbeci Cristina – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  18.  Petrescu Lucian – membru – Universitatea din Bucureşti
  19.  Stănică Florin – membru – Universitatea de Ştiinţe Agronomice şi Medicină Veterinară din Bucureşti
  20.  Țăpuș Nicolae – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  21.  Vîntu Vasile – membru – Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară “Ion Ionescu de la Brad” din Iaşi 

 

Panelul III. Științe biomedicale

  1.  Vasilescu Cătălin – președinte – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Carol Davila” din Bucureşti
  2.  Hăncianu Monica – vicepreședinte – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Grigore T. Popa” din Iaşi 
  3.  Petrescu Andrei Jose – vicepreședinte – Institutul de Biochimie al Academiei Române
  4.  Bucur Alexandru – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Carol Davila” din Bucureşti
  5.  Constantinescu Ștefan – membru – Universitécatholique de Louvain, Belgium
  6.  Ivan Mircea – membru – Indiana University School of Medicine, SUA
  7.  Jinga Viorel – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Carol Davila” din Bucureşti
  8.  Lupuleasa Dumitru – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Carol Davila” din Bucureşti
  9.  Manolescu Nicolae – membru – Academia Română
  10.  Gafencu Violeta Anca – membru – Institutul de Biologie și Patologie Celulară “Nicolae Simionescu” din București
  11.  Predoi Gabriel – membru – Universitatea de Ştiinţe Agronomice şi Medicină Veterinară din Bucureşti

 

Panelul IV. Științe sociale

  1.  Paraschiv Dorel Mihai – președinte – Academia de Studii Economice din Bucureşti
  2.  Ciolan Lucian Ion – vicepreședinte – Universitatea din Bucureşti
  3.  Fota Iulian – vicepreședinte – Academia Naţională de Informaţii “Mihai Viteazul” din Bucureşti
  4.  Bob Mircea Dan – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  5.  Chelcea Liviu – membru – Universitatea din Bucureşti
  6.  Ispas Gabriel Liviu – membru – Universitatea “Titu Maiorescu” din Bucureşti
  7.  Miroiu Adrian – membru – ŞcoalaNaţională de Studii Politice şi Administrative din Bucureşti
  8.  Moldovan Nicoleta-Claudia – membru – Universitatea de Vest din Timişoara
  9.  Popa Ion – membru – Academia de Studii Economice din Bucureşti
  10.  Sabău-Popa Claudia Diana – membru – Universitatea din Oradea
  11.  Sava Florin Alin – membru – Universitatea de Vest din Timişoara
  12.  Stan Lavinia – membru – St. Francis Xavier University, Canada
  13.  Vlad Tudor – membru – University of Georgia, Athens, SUA

 

Panelul V. Științe umaniste

  1.  Bolovan Ioan – președinte – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  2.  Hedeșan Otilia – vicepreședinte – Universitatea de Vest din Timişoara
  3.  Theodorescu Răzvan-Emil – vicepreședinte – Academia Română
  4.  Alexandrescu Vlad – membru – Universitatea din Bucureşti
  5.  Banciu Gabriel – membru – Academia Națională de Muzică “Gheorghe Dima” din Cluj-Napoca
  6.  Chiriac Constantin – membru – Universitatea “Lucian Blaga” din Sibiu
  7.  Demetrescu Silvelia Ruxandra – membru – Universitatea Naţională de Arte din Bucureşti
  8.  Ghitta Ovidiu – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  9.  Ioan Augustin – membru – Universitatea de Arhitectură şi Urbanism “Ion Mincu” din Bucureşti
  10.  Moldoveanu Ioan – membru – Universitatea din Bucureşti
  11.  Papadima Liviu – membru – Universitatea din Bucureşti
  12.  Rațiu Dan Eugen – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  13.  Sava Viorel – membru – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi

 

Componența nominală a comisiilor de specialitate ale CNATDCU 2020_2024

1. Matematică

  1.  Dăscălescu Sorin – președinte – Universitatea din Bucureşti
  2.  Lefter Cătălin-George – vicepreședinte – Academia Română-Filiala Iași
  3.  Anița Sebastian – membru – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi
  4.  Beltiță Daniel-Costin – membru – Institutul de Matematică “Simion Stoilow” din București
  5.  Breaz Simion-Sorin – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  6.  Durea Marius – membru – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi
  7.  Ene Viviana – membru – Universitatea “Ovidius” din Constanţa
  8.  Ignat Ioan Liviu – membru – Institutul de Matematică “Simion Stoilow” din București
  9.  Ionescu-Kruse Delia – membru – Institutul de Matematică “Simion Stoilow” din București
  10.  Jebelean Petru – membru – Universitatea de Vest din Timişoara
  11.  Joița Maria – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  12.  Mihăilescu Mihai – membru – Universitatea din Craiova 
  13.  Oniciuc Cezar – membru – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi

 

2. Informatică

  1.  Păun Andrei – președinte – Universitatea din Bucureşti
  2.  Petcu Dana – vicepreședinte – Universitatea de Vest din Timişoara
  3.  Cristea Dan – membru – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi
  4.  Genge Bela – membru – Universitatea de Medicină, Farmacie, Ştiinţe și Tehnologie “George Emil Palade” din Târgu Mureş
  5.  Petre Ion – membru – Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Științe Biologice – INCDSB București
  6.  Pop Horia-Florin – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  7.  Pop Sitar Petrică Claudiu – membru – Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca

 

3. Fizică

  1.  Enăchescu Cristian – președinte – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi 
  2.  Vizman Daniel – vicepreședinte – Universitatea de Vest din Timişoara
  3.  Astilean Simion – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca 
  4.  Beu Titus – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca 
  5.  Dragoman Daniela – membru – Universitatea din Bucureşti
  6.  Farcău Cosmin-Adrian – membru – Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Tehnologii Izotopice și Moleculare – INCDTIM Cluj-Napoca
  7.  Gyorgy Eniko – membru – Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Laserilor, Plasmei și Radiației – INFLPR București
  8.  Marcu Loredana Gabriela – membru – Universitatea din Oradea
  9.  Mardare Diana Mihaela – membru – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi
  10.  Pintilie Lucian – membru – Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Materialelor – INCDFM București
  11.  Radu Mihai – membru – Institutul Național de Cercetare pentru Fizică și Inginerie Nucleară “Horia Hulubei” – IFIN HH București
  12.  Teodorescu Cristian Mihail – membru – Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Materialelor – INCDFM București
  13.  Tiușan Coriolan – membru – Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca

 

4.  Chimie 

  1.  Silvestru Cristian – președinte – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  2.  Cazacu Maria – vicepreședinte – Institutul de Chimie Macromoleculară “Petru Poni” din Iași
  3.  Apetrei Constantin – membru – Universitatea “Dunărea de Jos” din Galaţi
  4.  Bala Camelia – membru – Universitatea din Bucureşti
  5.  Coman Simona Margareta – membru – Universitatea din Bucureşti
  6.  Coseri Sergiu – membru – Institutul de Chimie Macromoleculară “Petru Poni” din Iași
  7.  Ion Alina Catrinel – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  8.  Lazăr Mihaela Diana – membru – Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Tehnologii Izotopice și Moleculare – INCDTIM Cluj-Napoca
  9.  Pui Aurel – membru – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi
  10.  Radu Gabriel Lucian – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  11.  Spătaru Nicolae -membru – Institutul de Chimie Fizică “Ilie G. Murgulescu” din București
  12.  Vișinescu Diana Beatrice – membru – Institutul de Chimie Fizică “Ilie G. Murgulescu” din București
  13.  Vlase Titus Vasile – membru – Universitatea de Vest din Timişoara

 

5. Științele pământului

  1.  Drăguț Lucian – președinte – Universitatea de Vest din Timişoara 
  2.  Rozylowicz Laurențiu – vicepreședinte – Universitatea din Bucureşti
  3.  Armaș Iuliana – membru – Universitatea din Bucureşti
  4.  Baciu Laurențiu-Călin – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  5.  Bulgariu Dumitru – membru – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi
  6.  Cheval Sorin – membru – Academia Forţelor Aeriene “Henri Coandă” din Brașov
  7.  Ducea Mihai – membru – Universitatea din Bucureşti
  8.  Manea Marina  – membru – UniversidadNacionalAutónoma de México
  9.  Nicu Ionuț Cristi – membru – Norwegian Institute for Cultural HeritageResearch (NIKU)
  10.  Patriche Cristian-Valeriu – membru – Academia Română-Filiala Iași
  11.  Peptenatu Daniel – membru – Universitatea din Bucureşti
  12.  Popa Mihai Emilian – membru – Universitatea din Bucureşti
  13.  Sirodoev Igor – membru – Universitatea “Ovidius” din Constanţa
  14.  Tanțău Ioan – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  15.  Vespremeanu-Stroe Alfred – membru – Universitatea din Bucureşti

 

6. Inginerie civilă și managementul lucrărilor de construcții

  1.  Năstase Ilinca – președinte – Universitatea Tehnică de Construcţii din Bucureşti
  2.  Maftei Carmen – vicepreședinte – Universitatea “Transilvania” din Braşov
  3.  Bărbulescu Alina – membru – Universitatea “Ovidius” din Constanţa
  4.  Burlacu Andrei – membru – Universitatea Tehnică “Gheorghe Asachi” din Iaşi
  5.  Cătălina Tiberiu – membru – Universitatea Tehnică de Construcţii din Bucureşti
  6.  Ciutină Liviu Adrian – membru – Universitatea Politehnica Timişoara
  7.  Dan Daniel – membru – Universitatea Politehnica Timişoara
  8.  Georgescu Andrei-Mugur – membru – Universitatea Tehnică de Construcţii din Bucureşti
  9.  Moșoarcă Marius – membru – Universitatea Politehnica Timişoara
  10.  Ungureanu Daniel-Viorel – membru – Universitatea Politehnica Timişoara
  11.  Văcăreanu Radu – membru – Universitatea Tehnică de Construcţii din Bucureşti

 

7. Ingineria și știința materialelor

  1.  Miculescu Florin – președinte – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  2.  Ardelean Ioan – vicepreședinte – Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca
  3.  Antoniac Vasile Iulian – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  4.  Bejinariu Costică – membru – Universitatea Tehnică “Gheorghe Asachi” din Iaşi
  5.  Benea Lidia – membru – Universitatea “Dunărea de Jos” din Galaţi
  6.  Călțun Ovidiu Florin – membru – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi
  7.  Chicinaș Ionel – membru – Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca
  8.  Crăciunescu Corneliu – membru – Universitatea Politehnica Timişoara
  9.  Ion Rodica Mariana – membru – Universitatea “Valahia” din Târgoviște
  10.  Munteanu Corneliu – membru – Universitatea Tehnică “Gheorghe Asachi” din Iaşi
  11.  Munteanu Daniel – membru – Universitatea “Transilvania” din Braşov
  12.  Predescu Cristian – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  13.  Rotaru Andrei – membru – Universitatea din Craiova
  14.  Șerban Viorel-Aurel – membru – Universitatea Politehnica Timişoara
  15.  Vizureanu Petrică – membru – Universitatea Tehnică “Gheorghe Asachi” din Iaşi

 

8. Inginerie chimică

  1.  Iovu Horia – președinte – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  2.  Cormoș Călin-Cristian – vicepreședinte – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  3.  Berger Daniela Cristina – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  4.  Cașcaval Dan – membru – Universitatea Tehnică “Gheorghe Asachi” din Iaşi
  5.  Galaction Anca Irina – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Grigore T. Popa” din Iaşi
  6.  Ianculescu Adelina-Carmen – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  7.  Iliescu Ciprian – membru – Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Microtehnologie – IMT București
  8.  Moraru Luminița – membru – Universitatea “Dunărea de Jos” din Galaţi
  9.  Rău Ileana – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti

 

9. Inginerie electrică

  1.  Munteanu Călin – președinte – Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca
  2.  Ciuprina Florin – vicepreședinte – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  3.  Albu Mihaela – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  4.  Andrei Horia Leonard – membru – Universitatea “Valahia” din Târgoviște
  5.  Ciobanu Romeo Cristian – membru – Universitatea Tehnică “Gheorghe Asachi” din Iaşi
  6.  Floricău Dan – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  7.  Găiceanu Marian – membru – Universitatea “Dunărea de Jos” din Galaţi
  8.  Mușuroi Sorin – membru – Universitatea Politehnica Timişoara
  9.  Năvrăpescu Valentin – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  10.  Szabo Lorand – membru – Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca
  11.  Țopa Vasile – membru – Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca

 

10. Inginerie energetică

  1.  Georgescu Sanda-Carmen – președinte – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  2.  Gavrilaș Mihai – vicepreședinte – Universitatea Tehnică “Gheorghe Asachi” din Iaşi
  3.  Badea Adrian – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  4.  Dincă Cristian – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  5.  Ghiaus Christian – membru – Institut National des SciencesAppliquées de Lyon (INSA)
  6.  Kilyeni Ștefan – membru – Universitatea Politehnica Timişoara
  7.  Lăzăroiu George Cristian – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  8.  Necula Horia – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  9.  Popescu Luminița Georgeta – membru – Universitatea “Constantin Brâncuşi” din Târgu Jiu

 

11. Inginerie electronică și telecomunicații

  1.  Brezeanu Gheorghe – președinte – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  2.  Dimian Mihai – vicepreședinte – Universitatea “Ştefan cel Mare” din Suceava
  3.  Ancuti Cosmin – membru – Universitatea Politehnica Timişoara
  4.  Bizon Nicu – membru – Universitatea din Piteşti
  5.  Burileanu Corneliu – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  6.  Coltuc Dinu – membru – Universitatea “Valahia” din Târgoviște
  7.  Dogaru Radu – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  8.  Ionescu Bogdan – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  9.  Matekovits Ladislau – membru – Politecnico di Torino
  10.  Neculoiu Dan – membru – Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Microtehnologie – IMT București
  11.  Paleologu Constantin – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  12.  Rusu Corneliu – membru – Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca
  13.  Vertan Constantin – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti

 

12. Inginerie geologică, inginerie geodezică, mine, petrol și gaze

  1.  Petrescu Lucian – președinte – Universitatea din Bucureşti
  2.  Ene Antoaneta – vicepreședinte – Universitatea “Dunărea de Jos” din Galaţi
  3.  Anghel Sorin – membru – Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Geologie și Geoecologie Marină – GEOECOMAR București
  4.  Badea Alexandru – membru – Agenția Spațială Română
  5.  Badea Ana-Cornelia – membru – Universitatea Tehnică de Construcţii din Bucureşti
  6.  Herban Ioan Sorin – membru – Universitatea Politehnica Timişoara
  7.  Minescu Florea –  membru – Universitatea Petrol-Gaze din Ploieşti
  8.  Păsculescu Vlad Mihai – membru – Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Securitate Minieră și Protecție Antiexplozivă – INSEMEX – S.A. Petroșani
  9.  Radu Sorin Mihai – membru – Universitatea din Petroșani

 

13. Inginerie aerospaţială, a autovehiculelor şi a transporturilor

  1.  Grigorie Teodor Lucian – președinte – Academia Tehnică Militară “Ferdinand I” din Bucureşti
  2.  Clenci Adrian – vicepreședinte – Universitatea din Piteşti
  3.  Chelaru Teodor-Viorel – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  4.  Chiru Anghel – membru – Universitatea “Transilvania” din Braşov
  5.  Cofaru Corneliu – membru – Universitatea “Transilvania” din Braşov
  6.  Lungu Mihai-Aureliu – membru – Universitatea din Craiova
  7.  Mazilu Traian – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  8.  Popa Mihaela – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  9.  Stoica Adrian-Mihail – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti

 

14. Ingineria resurselor vegetale şi animale

  1.  Vîntu Vasile – președinte – Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară “Ion Ionescu de la Brad” din Iaşi
  2.  Cornea Călina Petruța – vicepreședinte – Universitatea de Ştiinţe Agronomice şi Medicină Veterinară din Bucureşti
  3.  Abrudan Ioan Vasile – membru – Universitatea “Transilvania” din Braşov
  4.  Badea Nicolae Ovidiu – membru – Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare în Silvicultură “Marin Drăcea”
  5.  Bahrim Gabriela Elena – membru – Universitatea “Dunărea de Jos” din Galaţi
  6.  Bucur Daniel – membru – Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară “Ion Ionescu de la Brad” din Iaşi
  7.  Cosmulescu Sina Niculina – membru – Universitatea din Craiova
  8.  Curtu Alexandru Lucian – membru – Universitatea “Transilvania” din Braşov
  9.  Dezmirean Daniel Severus – membru – Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară din Cluj-Napoca
  10.  Drăgotoiu Dumitru – membru – Universitatea de Ştiinţe Agronomice şi Medicină Veterinară din Bucureşti
  11.  Dunea Daniel – membru – Universitatea “Valahia” din Târgoviște
  12.  Iancu Tiberiu – membru – Universitatea de Ştiinţe Agricole și Medicină Veterinară a Banatului “Regele Mihai I al României” din Timişoara
  13.  Imbrea Florin – membru – Universitatea de Ştiinţe Agricole și Medicină Veterinară a Banatului “Regele Mihai I al României” din Timişoara
  14.  Matei (Rădoi) Florentina – membru – Universitatea de Ştiinţe Agronomice şi Medicină Veterinară din Bucureşti
  15.  Mitre Viorel – membru – Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară din Cluj-Napoca
  16.  Nour Violeta – membru – Universitatea din Craiova 
  17.  Oroian Mircea-Adrian – membru – Universitatea “Ştefan cel Mare” din Suceava
  18.  Peț Ioan – membru – Universitatea de Ştiinţe Agricole și Medicină Veterinară a Banatului “Regele Mihai I al României” din Timişoara
  19.  Sand Sava Camelia – membru – Universitatea “Lucian Blaga” din Sibiu
  20.  Stanciu Silvius – membru – Universitatea “Dunărea de Jos” din Galaţi
  21.  Stoleru Vasile – membru – Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară “Ion Ionescu de la Brad” din Iaşi
  22.  Teodorescu Răzvan – membru – Universitatea de Ştiinţe Agronomice şi Medicină Veterinară din Bucureşti
  23.  Tudor Valentina Constanța – membru – Universitatea de Ştiinţe Agronomice şi Medicină Veterinară din Bucureşti
  24.  Vidican Roxana – membru – Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară din Cluj-Napoca
  25.  Vodnar Dan Cristian – membru – Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară din Cluj-Napoca

 

15. Calculatoare, tehnologia informaţiei şi ingineria sistemelor

  1.  Nedevschi Sergiu – membru – Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca
  2.  Florea Adina Magda – vicepreședinte – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  3.  Andreescu Gheorghe-Daniel – membru – Universitatea Politehnica Timişoara
  4.  Bădică Costin – membru – Universitatea din Craiova
  5.  Borangiu Theodor – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  6.  Ciocârlie Horia – membru – Universitatea Politehnica Timişoara
  7.  Dulf Eva Henrietta – membru – Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca
  8.  Dumitrescu Bogdan – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  9.  Filipescu Adrian – membru – Universitatea “Dunărea de Jos” din Galaţi
  10.  Gorgan Dorian – membru – Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca
  11.  Manta Vasile – membru – Universitatea Tehnică “Gheorghe Asachi” din Iaşi
  12.  Micea Mihai Victor – membru – Universitatea Politehnica Timişoara
  13.  Miclea Liviu Cristian – membru – Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca
  14.  Păstrăvanu Octavian – membru – Universitatea Tehnică “Gheorghe Asachi” din Iaşi
  15.  Pop Florin – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  16.  Precup Radu-Emil – membru – Universitatea Politehnica Timişoara
  17.  Selișteanu Dan – membru – Universitatea din Craiova
  18.  Trausan-Matu Ștefan – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  19.  Zamfirescu Bala Constantin – membru – Universitatea “Lucian Blaga” din Sibiu

 

16. Ingineria şi managementul producției

  1.  Fetecău Cătălin – președinte – Universitatea “Dunărea de Jos” din Galaţi
  2.  Drăghici Anca – vicepreședinte – Universitatea Politehnica Timişoara
  3.  Amza Cătălin Gheorghe – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  4.  Axinte Eugen – membru – Universitatea Tehnică “Gheorghe Asachi” din Iaşi
  5.  Bâlc Nicolae – membru – Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca
  6.  Berce Petru – membru – Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca
  7.  Bungău Constantin – membru – Universitatea din Oradea
  8.  Căruțașu George – membru – Universitatea Româno-Americană din Bucureşti
  9.  Cioca Lucian-Ionel – membru – Universitatea “Lucian Blaga” din Sibiu
  10.  Dobrea Răzvan Cătălin – membru – Academia de Studii Economice din Bucureşti
  11.  Doicin Cristian-Vasile – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  12.  Dumitrașcu Adela-Eliza – membru – Universitatea “Transilvania” din Braşov
  13.  Horodincă Mihăiță – membru – Universitatea Tehnică “Gheorghe Asachi” din Iaşi
  14.  Kifor Vasile Claudiu – membru – Universitatea “Lucian Blaga” din Sibiu
  15.  Loghin Maria-Carmen – membru – Universitatea Tehnică “Gheorghe Asachi” din Iaşi
  16.  Moldovan Liviu – membru – Universitatea de Medicină, Farmacie, Ştiinţe și Tehnologie “George Emil Palade” din Târgu Mureş
  17.  Nedelcu Dumitru – membru – Universitatea Tehnică “Gheorghe Asachi” din Iaşi
  18.  Oancea Gheorghe – membru – Universitatea “Transilvania” din Braşov
  19.  Popescu Sorin Gabriel – membru – Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca
  20.  Racz Sever Gabriel – membru – Universitatea “Lucian Blaga” din Sibiu
  21.  Scutelnicu Elena – membru – Universitatea “Dunărea de Jos” din Galaţi

 

17. Inginerie mecanică, mecatronică și robotică și inginerie genistică și de armament

  1.  Constantinescu Dan Mihai – președinte – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  2.  Condurache Daniel – vicepreședinte – Universitatea Tehnică “Gheorghe Asachi” din Iaşi
  3.  Bordeașu Ilare – membru – Universitatea Politehnica Timişoara
  4.  Buciumeanu Mihaela – membru – Universitatea “Dunărea de Jos” din Galaţi
  5.  Doroftei Ioan – membru – Universitatea Tehnică “Gheorghe Asachi” din Iaşi
  6.  Dudescu Mircea Cristian – membru – Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca
  7.  Duma Virgil-Florin – membru – Universitatea “Aurel Vlaicu” din Arad
  8.  Gillich Gilbert-Rainer – membru – Universitatea “Eftimie Murgu” din Reşiţa
  9.  Hadăr Anton – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  10.  Herișanu Nicolae – membru – Universitatea Politehnica Timişoara
  11.  Lelea Dorin – membru – Universitatea Politehnica Timişoara
  12.  Lupoae Marin – membru – Academia Tehnică Militară “Ferdinand I” din Bucureşti
  13.  Moșteanu Dănuț – membru – Academia Forţelor Terestre “Nicolae Bălcescu” din Sibiu
  14.  Munteanu Ligia – membru – Institutul de Mecanica Solidelor din București
  15.  Pisla Doina Liana – membru – Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca
  16.  Roșca Ioan Călin – membru – Universitatea “Transilvania” din Braşov
  17.  Rusu Eugen – membru – Universitatea “Dunărea de Jos” din Galaţi
  18.  Stănescu Nicolae-Doru – membru – Universitatea din Piteşti
  19.  Susan-Resiga Romeo Florin – membru – Universitatea Politehnica Timişoara
  20.  Tarniță Daniela – membru – Universitatea din Craiova
  21.  Trană Eugen – membru – Academia Tehnică Militară “Ferdinand I” din Bucureşti
  22.  Vlase Sorin – membru – Universitatea “Transilvania” din Braşov
  23.  Voicu Gheorghe – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti

 

18. Ingineria mediului  

  1.  Orbeci Cristina – președinte – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  2.  Teodosiu Carmen – vicepreședinte – Universitatea Tehnică “Gheorghe Asachi” din Iaşi
  3.  Andronic Luminita – membru – Universitatea “Transilvania” din Braşov
  4.  Covaliu Cristina Ileana – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  5.  Enesca Alexandru – membru – Universitatea “Transilvania” din Braşov
  6.  Gavrilescu Maria – membru – Universitatea Tehnică “Gheorghe Asachi” din Iaşi
  7.  Matei Ecaterina – membru – Universitatea Politehnica din Bucureşti
  8.  Nemeș Ovidiu – membru – Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca
  9.  Soran Maria – Loredana – membru – Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Tehnologii Izotopice și Moleculare – INCDTIM Cluj-Napoca

 

19. Biologie şi biochimie

  1.  Gafencu Violeta Anca – președinte – Institutul de Biologie și Patologie Celulară “Nicolae Simionescu” din București
  2.  Pap Peter Laszlo – vicepreședinte – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  3.  Banciu Manuela – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  4.  Copolovici Dana – membru – Universitatea “Aurel Vlaicu” din Arad
  5.  Georgescu Adriana – membru – Institutul de Biologie și Patologie Celulară “Nicolae Simionescu” din București
  6.  Hrițcu Lucian – membru – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi
  7.  Mihășan Marius – membru – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi
  8.  Moldovan Oana Teodora – membru – Academia Română-Filiala Cluj
  9.  Sicora Cosmin Ionel – membru – Centrul de Cercetări Biologice din Jibou
  10.  Ștefan Marius – membru – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi
  11.  Zărnescu Otilia – membru – Universitatea din Bucureşti

 

20. Medicină

  1.  Jinga Viorel – președinte – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Carol Davila” din Bucureşti
  2.  Săftoiu Adrian – vicepreședinte – Universitatea de Medicină şi Farmacie din Craiova
  3.  Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Iuliu Haţieganu” din Cluj-Napoca
  4.  Agache Ioana Octavia – membru – Universitatea “Transilvania” din Braşov
  5.  Băicuș Cristian Răsvan – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Carol Davila” din Bucureşti
  6.  Bălșeanu Tudor-Adrian – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie din Craiova
  7.  Căruntu Constantin – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Carol Davila” din Bucureşti
  8.  Covic Adrian Constantin – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Grigore T. Popa” din Iaşi
  9.  Diaconu Carmen Cristina – membru – Institutul de Virusologie “Stefan S. Nicolau” din București
  10.  Dorobanțu Maria – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Carol Davila” din Bucureşti
  11.  Dricu Anica – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie din Craiova
  12.  Dumitrașcu Dan Lucian – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Iuliu Haţieganu” din Cluj-Napoca
  13.  Fierbințeanu-Braticevici Carmen Georgeta – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Carol Davila” din Bucureşti
  14.  Filip Gabriela Adriana – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Iuliu Haţieganu” din Cluj-Napoca
  15.  Fior Dafin Mureșanu – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Iuliu Haţieganu” din Cluj-Napoca
  16.  Gheonea Dan Ionuț – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie din Craiova
  17.  Gherghiceanu Mihaela – membru – Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare în Domeniul Patologiei și Științelor Biomedicale “Victor Babeș” București
  18.  Gurzu Simona – membru – Universitatea de Medicină, Farmacie, Ştiinţe și Tehnologie “George Emil Palade” din Târgu Mureş
  19.  Hinescu Mihail-Eugen – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Carol Davila” din Bucureşti
  20.  Hostiuc Sorin – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Carol Davila” din Bucureşti
  21.  Marian Cătălin – membru – Universitatea de Medicină și Farmacie “Victor Babeş” din Timişoara
  22.  Mărginean Cristina Oana – membru – Universitatea de Medicină, Farmacie, Ştiinţe și Tehnologie “George Emil Palade” din Târgu Mureş
  23.  Muntean Mirela-Danina – membru – Universitatea de Medicină și Farmacie “Victor Babeş” din Timişoara
  24.  Popa Aurel – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie din Craiova
  25.  Popa Mircea Ioan – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Carol Davila” din Bucureşti
  26.  Popescu Irinel – membru – Academia Română
  27.  Pușcașiu Lucian – membru – Universitatea de Medicină, Farmacie, Ştiinţe și Tehnologie “George Emil Palade” din Târgu Mureş
  28.  Rogoveanu Ion – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie din Craiova
  29.  Rugină Sorin – membru – Universitatea “Ovidius” din Constanţa
  30.  Stoian Dana – membru – Universitatea de Medicină și Farmacie “Victor Babeş” din Timişoara
  31.  Tica Andrei Adrian – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie din Craiova
  32.  Trifan Anca – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Grigore T. Popa” din Iaşi
  33.  Zdrenghea Mihnea – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Iuliu Haţieganu” din Cluj-Napoca

 

21. Medicină veterinară

  1.  Predoi Gabriel – președinte – Universitatea de Ştiinţe Agronomice şi Medicină Veterinară din Bucureşti
  2.  Dărăbuș Gheorghe – vicepreședinte – Universitatea de Ştiinţe Agricole și Medicină Veterinară a Banatului “Regele Mihai I al României” din Timişoara
  3.  Fit Nicodim Iosif – membru – Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară din Cluj-Napoca
  4.  Groza Ioan Ștefan – membru – Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară din Cluj-Napoca
  5.  Herman Viorel – membru – Universitatea de Ştiinţe Agricole și Medicină Veterinară a Banatului “Regele Mihai I al României” din Timişoara
  6.  Ioniță Mariana – membru – Universitatea de Ştiinţe Agronomice şi Medicină Veterinară din Bucureşti
  7.  Marcus Ioan – membru – Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară din Cluj-Napoca
  8.  Mareș Mihai – membru – Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară “Ion Ionescu de la Brad” din Iaşi
  9.  Mihalca Andrei Daniel – membru – Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară din Cluj-Napoca
  10.  Militaru Manuella – membru – Universitatea de Ştiinţe Agronomice şi Medicină Veterinară din Bucureşti
  11.  Miron Liviu Dan – membru – Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară “Ion Ionescu de la Brad” din Iaşi
  12.  Morariu Sorin – membru – Universitatea de Ştiinţe Agricole și Medicină Veterinară a Banatului “Regele Mihai I al României” din Timişoara
  13.  Solcan Gheorghe – membru – Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară “Ion Ionescu de la Brad” din Iaşi

 

22. Medicină dentară

  1.  Bucur Alexandru – președinte – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Carol Davila” din Bucureşti
  2.  Băciuţ Mihaela – vicepreședinte – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Iuliu Haţieganu” din Cluj-Napoca
  3.  Forna Norina – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Grigore T. Popa” din Iaşi
  4.  Ionescu Ecaterina – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Carol Davila” din Bucureşti
  5.  Negruțiu Meda-Lavinia – membru – Universitatea de Medicină și Farmacie “Victor Babeş” din Timişoara
  6.  Păcurar Mariana – membru – Universitatea de Medicină, Farmacie, Ştiinţe și Tehnologie “George Emil Palade” din Târgu Mureş
  7.  Roman Alexandra Livia – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Iuliu Haţieganu” din Cluj-Napoca
  8.  Sinescu Cosmin – membru – Universitatea de Medicină și Farmacie “Victor Babeş” din Timişoara
  9.  Șurlin Petra – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie din Craiova

 

23. Farmacie

  1.  Lupuleasa Dumitru – președinte – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Carol Davila” din Bucureşti
  2.  Dehelean Cristina Adriana – vicepreședinte – Universitatea de Medicină și Farmacie “Victor Babeş” din Timişoara
  3.  Crișan Gianina Cristina – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Iuliu Haţieganu” din Cluj-Napoca
  4.  Dinu Pîrvu Cristina Elena – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Carol Davila” din Bucureşti
  5.  Muntean Daniela-Lucia – membru – Universitatea de Medicină, Farmacie, Ştiinţe și Tehnologie “George Emil Palade” din Târgu Mureş
  6.  Oprean Radu-Nicolaie – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Iuliu Haţieganu” din Cluj-Napoca
  7.  Profire Lenuța – membru – Universitatea de Medicină şi Farmacie “Grigore T. Popa” din Iaşi

 

24. Ştiinţe juridice

  1.  Bob Mircea Dan – președinte – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  2.  Bercea Lucian – vicepreședinte – Universitatea de Vest din Timişoara
  3.  Almășan Adriana – membru – Universitatea din Bucureşti
  4.  Deaconu Ștefan  – membru – Universitatea din Bucureşti
  5.  Dragoș Dacian – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  6.  Guțan Bianca Andrada – membru – Universitatea “Lucian Blaga” din Sibiu
  7.  Jugastru Călina Felicia – membru – Universitatea “Lucian Blaga” din Sibiu
  8.  Podaru Ovidiu – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  9.  Tofan Dana – membru – Universitatea din Bucureşti

 

25. Sociologie, științe administrative și științe ale comunicării

  1.  Chelcea Liviu – președinte – Universitatea din Bucureşti
  2.  Onofrei Mihaela –  vicepreședinte – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi
  3.  Andreescu Liviu – membru – Universitatea din Bucureşti
  4.  Bălaș (Balaban) Delia Cristina – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  5.  Bârgăoanu Alina – membru – Şcoala Naţională de Studii Politice şi Administrative din Bucureşti
  6.  Buzducea Doru – membru – Universitatea din Bucureşti
  7.  Buzea Carmen – membru – Universitatea “Transilvania” din Braşov
  8.  Cace Sorin – membru – Institutul de Cercetare a Calității Vieții din București
  9.  Cmeciu Camelia – membru – Universitatea din Bucureşti
  10.  Cojocaru Ștefan – membru – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi
  11.  Coman Mihai – membru – Universitatea din Bucureşti
  12.  Durnescu Ioan – membru – Universitatea din Bucureşti
  13.  Gavriluță Cristina – membru – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi
  14.  Hatos Adrian – membru – Universitatea din Oradea
  15.  Iovu Mihai-Bogdan – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  16.  Lazăr Dan Tudor – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  17.  Lazăr Florin – membru – Universitatea din Bucureşti
  18.  Matei Ani – membru – Şcoala Naţională de Studii Politice şi Administrative din Bucureşti
  19.  Neamțu Bogdana – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  20.  Pânzaru Ciprian – membru – Universitatea de Vest din Timişoara
  21.  Profiroiu Alina Georgiana – membru – Academia de Studii Economice din Bucureşti
  22.  Sandu Ștefan Antonio – membru – Universitatea “Ştefan cel Mare” din Suceava
  23.  Tileaga Cristian – membru – Loughborough University
  24.  Vlase Ionela – membru – Universitatea “Lucian Blaga” din Sibiu
  25.  Voicu Bogdan – membru – Institutul de Cercetare a Calității Vieții din București

 

26. Științe politice, studii de securitate, științe militare, informații și ordine publică

  1.  Miroiu Adrian – președinte – Şcoala Naţională de Studii Politice şi Administrative din Bucureşti
  2.  Chiru Irena – vicepreședinte – Academia Naţională de Informaţii “Mihai Viteazul” din Bucureşti
  3.  Bădescu Gabriel – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  4.  Bârsan Ghiță – membru – Academia Forţelor Terestre “Nicolae Bălcescu” din Sibiu
  5.  Boșcoianu Mircea – membru – Universitatea “Transilvania” din Braşov
  6.  Carp Radu – membru – Universitatea din Bucureşti
  7.  Cimpoeș Radu – membru – Kingston University, London, UK
  8.  Crăiuțu Aurelian – membru – Indiana University Bloomington
  9.  Mișcoiu Sergiu – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  10.  Nate Silviu – membru – Universitatea “Lucian Blaga” din Sibiu
  11.  Naumescu Valentin – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  12.  Petrescu Dragoș – membru – Universitatea din Bucureşti
  13.  Roceanu Ion – membru – Universitatea Naţională de Apărare “Carol I” din Bucureşti

 

27. Ştiinţe economice şi administrarea afacerilor

  1.  Popa Ion – președinte – Academia de Studii Economice din Bucureşti
  2.  Barna Flavia Mirela – vicepreședinte – Universitatea de Vest din Timişoara
  3.  Aceleanu Mirela Ionela – membru – Academia de Studii Economice din Bucureşti
  4.  Achim Monica Violeta – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  5.  Andrei Jean Vasile – membru – Institutul Naţional de Cercetări Economice “Costin C. Kiriţescu” din București
  6.  Andrieș Alin Marius – membru – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi
  7.  Asandului Mircea – membru – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi
  8.  Boțoc Claudiu – membru – Universitatea de Vest din Timişoara
  9.  Dârdală Marian – membru – Academia de Studii Economice din Bucureşti
  10.  Dima Mihaela Alina – membru – Academia de Studii Economice din Bucureşti
  11.  Dima Bogdan – membru – Universitatea de Vest din Timişoara
  12.  Feleagă Liliana – membru – Academia de Studii Economice din Bucureşti
  13.  Herțeliu Claudiu – membru – Academia de Studii Economice din Bucureşti
  14.  Horobeț Alexandra – membru – Academia de Studii Economice din Bucureşti
  15.  Hurduzeu Gheorghe – membru – Academia de Studii Economice din Bucureşti
  16.  Lobonț Oana-Ramona – membru – Universitatea de Vest din Timişoara
  17.  Micu Adrian – membru – Universitatea “Dunărea de Jos” din Galaţi
  18.  Necula Ciprian – membru – Academia de Studii Economice din Bucureşti
  19.  Nicolescu Luminița – membru – Academia de Studii Economice din Bucureşti
  20.  Orzan Mihai – membru – Academia de Studii Economice din Bucureşti
  21.  Pintilescu Carmen – membru – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi
  22.  Prelipcean Gabriela – membru – Universitatea “Ştefan cel Mare” din Suceava
  23.  Roman Mihai Daniel – membru – Academia de Studii Economice din Bucureşti
  24.  Silaghi Gheorghe Cosmin – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  25.  Siminică Marian Ilie – membru – Universitatea din Craiova
  26.  Simionescu Mihaela – membru – Institutul de Prognoză Economică
  27.  Țigu Gabriela – membru – Academia de Studii Economice din Bucureşti
  28.  Tiron Tudor Adriana – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  29.  Vasile Valentina – membru – Institutul de Economie Naţională din București
  30.  Vasiliu Cristinel – membru – Academia de Studii Economice din Bucureşti
  31.  Zaharia Răzvan – membru – Academia de Studii Economice din Bucureşti

 

28.Psihologie, ştiinţe ale educaţiei, educaţie fizică și sport

  1.  Sava Florin Alin – președinte – Universitatea de Vest din Timişoara
  2.  Dobrean Anca – vicepreședinte – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  3.  Abălașei Beatrice-Aurelia – membru – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi
  4.  Albulescu Ion – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  5.  Bocoș-Bințințan Mușata-Dacia – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca 
  6.  Gavreliuc Alin – membru – Universitatea de Vest din Timişoara
  7.  Gherguț Alois – membru – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi
  8.  Giosan Cezar – membru – Universitatea din Bucureşti
  9.  Grosu Emilia Florina – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  10.  Iliescu Dragoș – membru – Universitatea din Bucureşti
  11.  Mara Daniel – membru – Universitatea “Lucian Blaga” din Sibiu
  12.  Pânișoară Ion-Ovidiu – membru – Universitatea din Bucureşti
  13.  Petracovschi Simona – membru – Universitatea de Vest din Timişoara
  14.  Popa Nicoleta Laura – membru – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi
  15.  Singer Florence Mihaela – membru – Universitatea Petrol-Gaze din Ploieşti
  16.  Stănescu Monica Iulia – membru – Universitatea Naţională de Educaţie Fizică şi Sport din Bucureşti
  17.  Teodorescu Silvia Violeta – membru – Universitatea Naţională de Educaţie Fizică şi Sport din Bucureşti
  18.  Turliuc Maria Nicoleta – membru – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi
  19.  Vișu-Petra Laura – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca

 

29. Filologie

  1.  Papadima Liviu – președinte – Universitatea din Bucureşti
  2.  Dragomirescu Adina – vicepreședinte – Institutul de Lingvistică “Iorgu Iordan-Alexandru Rosetti” din București
  3.  Attila Benő – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  4.  Badea (Lungu Badea) Georgiana – membru – Universitatea de Vest din Timişoara
  5.  Bican Ioana – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  6.  Chircu-Buftea Adrian – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  7.  Ciugureanu Carmen-Adina – membru – Universitatea “Ovidius” din Constanţa
  8.  Diaconu Mircea – membru – Universitatea “Ştefan cel Mare” din Suceava
  9.  Feodorov Ioana – membru – Institutul de Studii Sud-Est Europene din București
  10.  Gafton Alexandru – membru – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi
  11.  Gheorghe Dana Mihaela – membru – Universitatea “Transilvania” din Braşov
  12.  Ispas Cornelia-Sabina – membru – Academia Română
  13.  Mihăilă Ileana – membru – Universitatea din Bucureşti
  14.  Panea Nicu – membru – Universitatea din Craiova
  15.  Percec Dana-Andreea – membru – Universitatea de Vest din Timişoara
  16.  Terian-Dan Andrei – membru – Universitatea “Lucian Blaga” din Sibiu
  17.  Tudurachi Adrian – membru – Academia Română-Filiala Cluj

 

30.Filosofie

  1.  Rațiu Dan Eugen – președinte – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  2.  Iftode Cristian – vicepreședinte – Universitatea din Bucureşti
  3.  Baciu Claudiu – membru – Institutul de Filosofie şi Psihologie “Constantin Rădulescu-Motru” din Bucureşti
  4.  Baumgarten Alexander – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  5.  Huzum Eugen – membru – Academia Română-Filiala Iași
  6.  Mesaroș Claudiu Marius – membru – Universitatea de Vest din Timişoara
  7.  Popoveniuc Bogdan – membru – Universitatea “Ştefan cel Mare” din Suceava
  8.  Râmbu Nicolae – membru – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi
  9.  Vizureanu Viorel – membru – Universitatea din Bucureşti

 

31. Istorie şi studii culturale

  1.  Ghitta Ovidiu – președinte – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  2.  Timotin Andrei – vicepreședinte – Institutul de Studii Sud-Est Europene din București
  3.  Achim Viorel – membru – Institutul de Istorie “N. Iorga” din București
  4.  Ardeleanu Constantin – membru – Universitatea “Dunărea de Jos” din Galaţi
  5.  Bîrliba Lucrețiu – membru – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi
  6.  Budeancă Cosmin – membru – Institutul de Investigare a Crimelor Comunismului şi Memoria Exilului Românesc (IICCMER) din București
  7.  Cristea Ovidiu – membru – Institutul de Istorie “N. Iorga” din București
  8.  Găzdac Cristian – membru – Academia Română-Filiala Cluj
  9.  Luca Cristian – membru – Universitatea “Dunărea de Jos” din Galaţi
  10.  Mitu Sorin – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  11.  Musteață Sergiu – membru – Academia Română-Filiala Iași
  12.  Panaite Viorel – membru – Universitatea din Bucureşti
  13.  Pilat Liviu – membru – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi 
  14.  Pippidi Andrei – membru – Academia Română
  15.  Rotar Marius – membru – Universitatea “1 Decembrie 1918” din Alba Iulia
  16.  Rubel Alexander – membru – Academia Română-Filiala Iași
  17.  Rustoiu Aurel – membru – Academia Română-Filiala Cluj
  18.  Sigmirean Cornel – membru – Universitatea de Medicină, Farmacie, Ştiinţe și Tehnologie “George Emil Palade” din Târgu Mureş
  19.  Vintilă-Ghițulescu Constanța – membru – Institutul de Istorie “N. Iorga” din București
  20.  Vlad Laurențiu – membru – Universitatea din Bucureşti
  21.  Țiplic Ioan Marian – membru – Universitatea “Lucian Blaga” din Sibiu

 

32. Teologie

  1.  Moldoveanu Ioan – președinte – Universitatea din Bucureşti
  2.  Zamfir Emilia Corina – vicepreședinte – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  3.  Beldiman Nicușor – membru – Universitatea din Bucureşti
  4.  Brusanowski Paul Lucian – membru – Universitatea “Lucian Blaga” din Sibiu
  5.  Buda Daniel – membru – Universitatea “Lucian Blaga” din Sibiu
  6.  Bunaciu Otniel Ioan – membru – Universitatea din Bucureşti
  7.  Chifăr Nicolae – membru – Universitatea “Lucian Blaga” din Sibiu
  8.  Constantineanu Corneliu – membru – Universitatea “Aurel Vlaicu” din Arad
  9.  Dîncă Lucian – membru – Universitatea din Bucureşti
  10.  Dumitrașcu Nicu – membru – Universitatea din Oradea
  11.  Faraoanu Iulian – membru – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi
  12.  Grigoriță Georgică – membru – Universitatea din Bucureşti 
  13.  Himcinschi Mihai – membru – Universitatea “1 Decembrie 1918” din Alba Iulia
  14.  Ioja Cristinel – membru – Universitatea “Aurel Vlaicu” din Arad
  15.  Lukács Olga – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  16.  Sonea Cristian Sebastian – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  17.  Stan Nicolae Răzvan – membru – Universitatea din Craiova
  18.  Stanciu Vasile – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca
  19.  Turcescu Lucian – membru – Concordia University
  20.  Vanca Dumitru Adrian – membru – Universitatea “1 Decembrie 1918” din Alba Iulia
  21.  Vîlciu Marian – membru – Universitatea “Valahia” din Târgoviște

 

33. Arhitectură şi urbanism

  1.  Ioan Augustin – președinte – Universitatea de Arhitectură şi Urbanism “Ion Mincu” din Bucureşti
  2.  Kisilewicz Ileana Maria – vicepreședinte – Universitatea Politehnica Timişoara
  3.  Crișan Rodica – membru – Universitatea de Arhitectură şi Urbanism “Ion Mincu” din Bucureşti
  4.  Driscu Mihai Corneliu – membru – Universitatea Tehnică “Gheorghe Asachi” din Iaşi
  5.  Iancu Adrian – membru – Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca
  6.  Petrișor Alexandru-Ionuț – membru – Universitatea de Arhitectură şi Urbanism “Ion Mincu” din Bucureşti
  7.  Zahariade Ana Maria – membru – Universitatea de Arhitectură şi Urbanism “Ion Mincu” din Bucureşti

 

34. Arte vizuale

  1.  Demetrescu Silvelia Ruxandra – președinte – Universitatea Naţională de Arte din Bucureşti
  2.  Lucaciu Adriana – vicepreședinte – Universitatea de Vest din Timişoara
  3.  Bera Georgeta-Olimpia – membru – Universitatea de Artă şi Design din Cluj-Napoca
  4.  Ciobanu Constantin Ion – membru – Institutul de Istorie a Artei “G. Oprescu” din București
  5.  Gustea Eugen Alexandru – membru – Universitatea Naţională de Arte din Bucureşti
  6.  Simionescu Atena-Elena – membru – Universitatea Națională de Arte “George Enescu” din Iaşi
  7.  Velescu Cristian-Robert – membru – Universitatea Naţională de Arte din Bucureşti

 

35. Artele spectacolului și muzică

  1.  Banciu Gabriel – președinte – Academia Națională de Muzică “Gheorghe Dima” din Cluj-Napoca
  2.  Ringler-Pascu Eleonora – vicepreședinte – Universitatea de Vest din Timişoara
  3.  Bălăiță Aurelian – membru – Universitatea Națională de Arte “George Enescu” din Iaşi
  4.  Crișan Sorin Ion – membru – Universitatea de Arte din Târgu Mureş
  5.  Gheorghiță Nicolae – membru – Universitatea Naţională de Muzică din Bucureşti
  6.  Lucaci Liviu – membru – Universitatea Naţională de Artă Teatrală şi Cinematografică “Ion Luca Caragiale” din Bucureşti
  7.  Nițescu Doru – membru – Universitatea Naţională de Artă Teatrală şi Cinematografică “Ion Luca Caragiale” din Bucureşti
  8.  Roșca Lucian Emil – membru – Universitatea de Vest din Timişoara
  9.  Turcuș Claudiu – membru – Universitatea “Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Continutul site-ului este asigurat de Secretariatul Tehnic al CNATDCU din cadrul MEN